А VISTABEL®/ BOTOX® tipa botulotoksīns – tas ir preparāts, kuru ražo kompānija ALLERGAN Inc. (ASV), rūpnīca atrodas Vestportā, (Īrija). Ieņem līderpozīcijas un ir visplašāk pētītais toksīns, kas reģistrēts 80 pasaules valstīs. Klīniskai izmantošanai pirmo reizi apstiprināts ASV 1989.gadā

Ir dažādi tirgus nosaukumi – BOTOX® Cosmetic, VISTABEL® un VISTABEX® – ar mērķi apmierināt regulējošo institūciju prasības attiecībā uz kosmētisko un terapeitisko indikāciju norobežošanu to lietošanā.

Pirmās liecības par A tipa botulotoksīnu kā par preparātu, kas atslābina muskulatūru un, rezultātā, noņem sāpīgās spazmatiskās izjūtas, attiecas uz 50.-iem gadiem. Pēc 30 gadiem A tipa botulotoksīnu sāk izmantot oftalmoloģijā šķielēšanas ārstēšanai. Tad arī pirmo reizi tika atzīmēts „patīkamais” A tipa botulotoksīna blakusefekts, kas rezultātā kļuva par tā galveno funkciju – grumbu izlīdzināšanu.

1989.gadā amerikāņu kompānija Allergan pirmā sāka A tipa botulotoksīna ražošanu rūpnieciskos mērogos. Kopš tiem laikiem tas ir viens no galvenajiem ādas priekšlaicīgas novecošanās pazīmju likvidēšanas veidiem.

vist

A tipa botulīntoksīna iedarbības princips

A tipa botulīntoksīns – tā ir viela, kas samazina muskuļu saraušanos, bloķējot nervu impulsa padevi tiem (miorelaksācijas efekts).

A tipa botulīntoksīna darbības princips ir tā atslābinošais efekts uz muskuļiem. Procedūras mērķis ir muskuļu tonusa samazināšana uz pieres un uzacu zonā, lai likvidētu kā horizontālās, tā arī vertikālās grumbas, kas parādās šo muskuļu saraušanās rezultātā. Tas ļauj izlīdzināt seju, panākot atjaunināšanas efektu, atslābinot mīmiskos muskuļus.

Lai kārtīgāk saprastu A tipa botulīntoksīna iedarbību, jāzina, ka uzacu stāvokli regulē uzacis paceļošo (pieres muskulis) muskuļu darbība un to muskuļu darbība, kas nolaiž uzacis (muskuļi, kas atrodas pie uzacīm).

Horizontālās grumbas parādās, saraujoties pieres muskuļiem, vertikālās grumbas starp uzacīm – saraujoties muskuļiem, kas nolaiž uzacis. Daudzkārtēja muskuļu saraušanās izraisa dermas izstiepšanos, kā rezultātā veidojas grumbas. A tipa botulotoksīna miorelaksējošā (atslābinošā) iedarbība bloķē šo procesu.

Diemžēl A tipa botulīntoksīns nav spējīgs cīnīties ar strukturālajām grumbām (pamatotas ar sejas uzbūves īpatnībām) un vecuma grumbām (veidojas, dermas slānim kļūstot plānākam, degradējoties ādas struktūrolbaltumvielām uz hormonālo vecuma izmaiņu fona). Tāpat A tipa botulīntoksīnam pašam par sevi nepiemīt atjauninoša iedarbība uz dermu.

Botulīntoksīna injekcijas mērķis

botoxInjekcijas galvenais mērķis ir lielo un sīko grumbu skaita samazināšana, atslābinot mīmiku, nevis pilnībā likvidējot sejas muskuļu saraušanos. Tādējādi par rezultātu spriež pēc ādas stāvokļa atslābināšanās laikā. Kas attiecas uz līdzsvaru starp muskuļiem, kas nolaiž un paceļ uzacis, tad botulīntoksīns, atslābinot vienu muskuļu iedarbību un likvidējot grumbas, kas rodas to dēļ, atbrīvo muskuļus – antagonistus. Tāpēc svarīgi ievērot līdzsvaru un panākt harmonisku mīmiku.

Botulīntoksīna injekciju procedūrām ir jābūt rūpīgi sadalītām laikā, jāievēro pakāpeniskums un jāizvairās no pārmērīgas preparāta dozas ievadīšanas pirmo procedūru laikā. Labāk sasniegt vidēju rezultātu pirmā seansa laikā un necerēt uz ideāli gludu seju. Dažos gadījumos vēlams veikt vairākas procedūras, lai ļautu preparātam maksimāli parādīt savas iespējas.

Kādā vecumā drīkst sākt izmantot botulīntoksīnu?

A tipa botulīntoksīnu kosmētiskiem mērķiem atļauts izmantot vecumā no 18 līdz 65 gadiem.

A tipa botulīntoksīna injekcijas visbiežāk ieteicams sākt 30 gadu vecumā, kad āda zaudē elastīgumu un sāk intensīvi parādīties mīmiskās grumbiņas. Ja jūs pastāvīgi raucat pieri, tad A tipa botulīntoksīna injekcijas var sākt arī agrīnākā vecumā profilaktiskiem mērķiem.

KONTRINDIKĀCIJAS:

 • neiropātiski traucējumi;
 • inficētas vai vaļējas brūces;
 • onkoloģiskas saslimšanas;
 • diabēts;
 • hepatīts un citas aknu saslimšanas;
 • grūtniecība un laktācija.
 • ādas saslimšanas;
 • hemofilija
 • lokāli iekaisuma procesi
 • slimības, kuru laikā ir traucēta nervu impulsu nodošana
 • palielināta jutība pret preparāta komponentiem

APSTRĀDES ZONA:

 • Grumbas starp uzacīm (dusmas rievas)
 • Horizontālās grumbas uz pieres
 • Visa piere
 • Slīpas grumbas uz virsdegunes sānu virsmām

Svarīgi

Viens no galvenajiem preparāta Vistabel®/ Botox® lietošanas noteikumiem ir pilnīgs svaigums, tādēļ ļoti svarīgi ir ievērot glabāšanas nosacījumus. Preparāts tiek glabāts aukstuma kamerā un tiek atvērts tieši pirms ievadīšanas.

Svarīgi zināt, ka preparāta Vistabel®/ Botox® derīguma termiņš atvērtā stāvoklī ir 1 stundа.
Preparāts jāatver tieši pacienta klātbūtnē.

Cenas

Vistabel®/BOTOX® botulīna toksīna injekcijas, ALLERGAN (ASV)

Vistabel® botulīna toksīna injekcijas - 1 pudele (50 units)
320.00 €
Vistabel® botulīna toksīna injekcijas - 2 pudeles (100 units)
600.00 €

Pieteikties procedūraiBotulīna Injekcijas ar preparātu Botox® / Vistabel®, ALLERGAN (ASV)